Tata bez krawata

„…Pracoholotatulioza pospolita to współczesna bardzo niebezpieczna choroba.Dotyka większości ojców.Mało któremu udaje się z niej wyjść! Budzą się, gdy ich dzieci są już dorosłe. Ale dla Pana to idealny czas! Idealny! Pana dzieci są jeszcze małe!...”

“Tata bez krawata” to spektakl, podróżujący po całym kraju. Wystawiany jest na scenach Domów Kulturyi Teatrów. Wystarczy do nas napisać, byśmy przystąpili do organizacji przedstawienia w Państwa okolicy.

 e-mail: ‪ewa@ewagorzelak.pl

 
OD AUTOREK:
 Sprawdziłyśmy! Dzieci chcą NASi prawdziwie wspólnie spędzanego czasu. Wszystko by zrobiły i oddały, by mieć spokojnych, uśmiechniętych rodziców, którzy nie pędzą nieustannie i nie nadużywają słowa „później”. Dorośli tak dobrze wiedzą na jakich ludzi „powinny” wyrosnąć ich dzieci, zaś one, cóż… Wyrosną na przykładzie swoich rodziców!
 
Współczesny świat traktuje emocje po macoszemu. Każe je powstrzymywać, ukrywać. My jesteśmy za prawem do ich wyrażania. Młodzi widzowie spektaklu dostają komunikat, że mają prawo je odczuwać, uwalniać i że to jest dobre. To nauka empatii, której wszyscy bardzo potrzebujemy. Spektakl może być wspaniałym powodem podjęcia tematu relacji rodzinnych zarówno w domu, jak i podczas ważnych lekcji w szkole.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

ANNA GIL - autorka scenariusza

Absolwentka wydziału pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie, kierunek: Kształcenie muzyczno-ruchowe – rytmika, taniec, choreoterapia. Dyplomowany nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej z 19-letnim stażem. Nieustannie poszukująca dusza artystyczna. Wielbicielka dubbingu i technik parateatralnych. Łowczyni dziecięcych talentów. Pomysłodawczyni, twórca i animatorka Teatrzyku Bombonierka. Prowadząca eventy oraz warsztaty artystyczne muzyczno-teatralno-taneczne. Wielbicielka gry na afrykańskich bębnach djembe. Założycielka i opiekunka zespołu niezwykłych dzieci rozkwitających pod nazwą Tangram. Autorka tekstów piosenek, wierszy, opowiadań, scenariuszy spektakli i kompozytorka muzyki dla dzieci, w tym hymnu jednej z warszawskich szkół. Autorka felietonów, m. in. w parentingowych czasopismach „Dziecko”, „Dziecko Ekstra” oraz na stronie internetowej FC EDU Skuteczna Edukacja – bo właśnie skuteczna edukacja szczególnie ją interesuje - a ta, poprzez sztukę, pociąga najbardziej!
Image

EWA GORZELAK - autorka scenariusza, aktorka - w spektaklu Gaja

Absolwentka Wydziału Aktorskiego AT w Warszawie. Aktorka teatralna i filmowa. Współpracowała z teatrami:       Teatrem Narodowym w Warszawie, Teatrem Powszechnym w Radomiu, Teatrem Powszechnym w Warszawie,   Teatrem Śląskim w Katowicach, Teatrem IMKA w Warszawie. Występuje w spektaklach plenerowych realizowanych przez Fundację Stefana Szmita „Kresy 2000”. Tworzy autorskie bajki wywodzące się z teatru najnajowego, w których również występuje („Dzień Kreatywnego Miśka Polarnego” i „Kolorino”). Twórca i animatorka Teatrzyku Bombonierka. Od 2006r. jest prezesem Fundacji „Nasze Dzieci” przy Klinice Onkologii w IPCZD. W ramach wolontariatu przez wiele lat prowadziła tam (jak i w przedszkolach) warsztaty kreatywnego myślenia. Współpracuje z Polskim Radiem Dzieciom, w którym prowadzi autorską audycję „Jak to działa”. Ważniejsze role filmowe (kino) to: Farba - reż. Michał Rosa, Amok - reż. Natalia Koryncka-Gruz, Skok - reż. Piotr Starzak, Ostatnia Misja - reż. Wojciech Wójcik, Sezon na Kaczki - reż. Julia Ruszczyk. Szerszej publiczności   znana jest jako Gabrysia z „Na Wspólnej”, Dorota z „M jak miłość”, czy Marzena ze „Słodkiego Życia”.
Image
ZBIGNIEW DZIDUCH - aktor - w spektaklu Tata
Absolwent PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Aktor teatralny i filmowy. Lektor – jeden z najbardziej znanych głosów telewizyjnych i radiowych. Ma na swoim koncie liczne role, teatralne, filmowe i telewizyjne. Obecnie związany z warszawskim Teatrem Dramatycznym, gdzie można zobaczyć go w spektaklach: „Historia Jakuba”, „Sen nocy letniej”, „Miarka za miarkę”, „Wizyta starszej pani” , „Hamlet”. Od 2015r. jest producentem spektakli teatralnych („Twoje pocałunki Mołotowa”, „Jajo w sieci” i Tata bez krawata”), oraz autorskich bajek Ewy Gorzelak.

AGNIESZKA ROSZKOWSKA - reżyser i scenograf spektaklu

 Absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie. Od 1999r. należy do zespołu Teatru Dramatycznego w Warszawie, gdzie zagrała w wielu spektaklach. Grała także na deskach między innymi: Teatru Stara ProchOFFnia w Warszawie, Teatru Rozmaitości w Warszawie oraz w warszawskim Centrum Artystycznym M25.  Ma na swoim koncie również role filmowe (w „Portrecie podwójnym” Mariusza Fronta i „Skazanym na bluesa” Jana Kidawy-Błońskiego) oraz w serialach telewizyjnych (w „Na dobre i na złe” oraz w „Wiedźmach”). 

 

 

KRZYSZTOF OGŁOZA - opracowanie muzyczne spektaklu

Aktor teatralny i filmowy, pedagog. Od 2003 do 2018 roku stale związany z Teatrem Dramatycznym w Warszawie gdzie zagrał w wielu spektaklach. Gościnnie gra również w Teatrze Imka Tomasza Karolaka i Teatrze Scena Prezentacje w Warszawie. Został odznaczony przez Rektora Akademii Teatralnej Nagrodą im. Prokuratorskich „za twórcze osiągnięcia i podtrzymywanie etosu artysty”.W 2011 roku otrzymał nominację do nagrody Złota Kaczka w kategorii „najlepszy aktor” za rolę Anta w filmie „Ki” w reż. Leszka DawidaNa XII-stym Festiwalu Dramaturgi Współczesnej w Zabrzu w 2012 został wyróżniony za rolę w spektaklu „Kto zabił Alonę Iwanowną” w reż. Michała Kmiecika. W 2014 r otrzymał „MEDAL KOMISJI EDUKACJI NARODOWEJ” za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.