INTEGROWANIE ODDECHEM

SESJE INDYWIDUALNE

"Zawsze możesz zwrócić uwagę na oddech i to jest klucz do wszelkiego rodzaju zmian." - Jon Kabat-Zinn

Image
Image

Jak często słuchasz siebie? Tego co naprawdę u Ciebie słychać?  

W naszych ciałach  zawarty jest cały bagaż doświadczeń – wszystkie radości i smutki. Niejednokrotnie pod wpływem stresu, lęku, trudnych emocji pojawia się opór przed czuciem. Wstrzymujemy oddech, spłycamy go, blokujemy uczucia a tym samym tworzymy w ciele „ślady emocjonalne“ warunkujące nasze  życie. Umysł może zapomnieć, może wszystko racjonalnie wytłumaczyć, ale to co wyparte, nie znaczy że znika i często zaczyna z ukrycia nami rządzić. 

Jeżeli rezonuje z Tobą któreś z poniższych zdań, sesja z oddechem słuchającym może rozpocząć proces poprawy jakości Twojego życia:

 • czuję, że mojemu życiu brakuje lekkości
 • nie bardzo umiem odpoczywać
 • mam problemy ze snem
 • doświadczam trudnych nastrojów
 • mam wrażenie, że świat mi nie sprzyja
 • mam problemy z dokonywaniem wyborów
 • nie akceptuję niektórych swoich cech
 • nie widzę celu, nie mam marzeń
 • mam problemy z wyrażaniem emocji lub ponoszą mnie emocje
 • chcę uporządkować swoje życie i nie wiem od czego zacząć

Metoda Integrowania Oddechem angażuje cztery strefy człowieka – Ciało, Umysł, Uczucia i Ducha. Dlatego szybko prowadzi do skupienia się nad tym co najbardziej istotne, dzięki czemu nie traci się sił i czasu na przesadne analizowanie przeszłości. Efekty sesji integrowania oddechem szybko przekładają się na codzienne życie, a zmiany są zauważalne już po pierwszym spotkaniu. 

Najczęściej wymieniane korzyści: 

 • obniżenie poziomu stresu 
 • wzrost poczucia bezpieczeństwa, harmonii i spokoju 
 • większa otwartość, akceptacja i efektywność
 • życie w zgodzie ze sobą – podążanie za intuicją 
 • odważniejsze i łatwiejsze okazywanie uczuć 
 • odzyskanie zasobów i świadomość indywidualnych talentów 
 • odkrycie i przetransformowanie niewspierających przekonań 
 • dotarcie do lekkości, radości i spójności w życiu
Image

Jak przebiega sesja Coachingu Oddechem? 

Spotkanie trwa około dwóch godzin i składa się z części: 

 • rozmowy coachingowej 
 • sesji oddechowej. 

Czas przeznaczony na poszczególne elementy jest dopasowywany na bieżąco, w zależności od indywidualnych potrzeb. 

W trakcie rozmowy klient skupia się na tematach, które są dla niego ważne. Może swobodnie wyrażać to, co go nurtuje, dzielić się problemami, wyzwaniami czy też celami. Coach towarzyszy. Słucha i pyta kierując się swoimi umiejętnościami i intuicją. Proponuje też konkretne zadania i ćwiczenia służące między innymi odkryciu wartości i cieni, schematów działania w których się utknęło, niewspierających przekonań, oraz zdefiniowaniu celów życiowych i możliwości. 

Podczas sesji oddechowej klient w komfortowej pozycji, najczęściej leżącej wsłuchuje się w doznania  płynące z jego ciała. Zaczyna słuchać siebie oddechem słuchającym. Odkrywa różne napięcia, pieczenia, kłucia, mrowienia - obserwuje co się w nim dzieje. Pojawiają się uczucia, emocje, obrazy a także  stany z przeszłości. Opisuje to i zaczyna czuć. Pojawiają się archetypowe obrazy, symbole.  Wraz z oddechem nie do końca przeżyte w przeszłości emocje zaczynają się rozpuszczać i uwalniać. To moment integracji. Jest to bardzo uwalniające (wiele osób czuje ulgę) i niejednokrotnie bardzo przyjemne. 


Sesja oddechowa może być również samodzielnym doświadczeniem, trwającym około godziny, jednakże najlepsze efekty są w połączeniu jej z rozmową coachingową.  

Metoda CUUD Coaching Oddechem  opiera się na nauce bycia w TU i TERAZ . Słuchasz siebie, swoich doznań w ciele, oddychasz pojawiającymi się uczuciami aby w chwili obecnej rozpuścić i przetransformować bóle z przeszłości. Jeśli budzi się w Tobie obawa, że emocje mogą być przytłaczające, a nie masz pewności, czy masz na to siłę czy przestrzeń, chciałbym zapewnić, że w naszym wnętrzu istnieje wiele mechanizmów obronnych, które sprawiają, że pojawiają się tylko te uczucia, na które jesteśmy gotowi. Sesje oddechowe pomagają rozluźnić opór, sięgają lęków, jednak odbywa się to w bezpiecznych warunkach, przy pełnym wsparciu osoby prowadzącej.

Zachęcam do eksploracji tej przestrzeni, gdzie oddech staje się przewodnikiem do głębokiego zrozumienia siebie.

Image

Z wykształcenia jestem aktorką. Wydawało mi się więc, że jestem bardzo świadoma swojego oddechu, doznań w ciele –  to przecież moje podstawowe narzędzia w pracy. Aby być słyszalną na scenie pracowałam z oddechem: poznałam  techniki impostacji, prawidłowego używania przepony. Aby odgrywać emocje – jego różne rytmy, wdechy i bezdechy. Za pomocą wyobraźni, wrażliwości, zmysłów, opierając się na własnych doświadczeniach, wiedzy budowałam różne role. Ale dopiero używając ODDECHU SŁUCHAJĄCEGO uzmysłowiłam sobie jak mogę budować tym również SIEBIE, aby usłyszeć właśnie SIEBIE, którą w zapracowaniu, zabieganiu dnia codziennego gdzieś po drodze zgubiłam.  

Pracując z oddechem słuchającym, tym skierowanym do wewnątrz odzyskałam swoją intuicję, przytuliłam przeróżne bóle, poupychane głęboko trudne do przeżycia emocje. Uzmysłowiłam sobie, że nie wszystko trzeba nazwać, zrozumieć – czasem wystarczy po prostu i aż przeżyć.  I na to obecnie daję sobie przestrzeń. Dzięki temu żyję bardziej w zgodzie ze sobą. Szybko rozpoznaję czy coś mi służy, czy nie, gdzie są moje granice. Jestem spokojniejsza, słucham swojego ciała, serca i podążam za radością. 

 

Cudowne spotkania w komforcie zaufania. Wychodzę z sesji lżejsza o bagaż emocji, spokojna i bardziej świadoma tego co w moim wnętrzu. Czas spędzony z Ewa odblokowuje moje ciało, uczy przezywania emocji, przynosi ulgę. Zmierzam w kierunku pełniejszej samoświadomości. Polecam. Dotna.

Dzięki Ewie nauczyłam się słuchać siebie głębiej. Sesje z nią pomogły mi odnaleźć wewnętrzną harmonię i pewność siebie. Mam w sobie więcej spokoju. Marta.

Sesje oddechowe odmieniły moje życie. Uzmysłowiłem sobie wiele schematów w których tkwiłem. Nabrałem wiatru w żagle. Dziękuję. Kuba.

Trudno opisać to, co dzieje się podczas sesji. Przełamuje to wszelkie schematy. Niesamowite i niespodziewane doznania w ciele. Mam poczucie że nauczyłam się go słuchać i podążać za intuicją. Bardziej o siebie dbam i jestem dla siebie lepsza.  Joanna.

Jeżeli i Ty pragniesz się „poukładać”, szukasz swojego dobrostanu – czyli dobrego stanu Ciała Umysłu Uczuć i Ducha z przyjemnością będę towarzyszyć Ci w tej podróży.  Wierzę w mądrość i moc oddechu i chętnie nauczę Cię jak z niego świadomie korzystać.